• Events
    • Verjaardag
    • Valentijnsdag
    • Huwelijk
    • Pasen
    • Moederdag
    • Vaderdag
    • Herfst
    • Sinterklaas
    • Halloween
    • Kerst
      • adventskalender
  • DIY
    • Cadeaus inpakken
  • Quotes
  • Gratis printables
  • Recepten
  • Gift guide
    • gadgets
    • cadeau voor haar
    • cadeau voor hem
  • ⭐ Naar de shop ⭐
20.11.2015

34D: 10 originele Kersttradities om het jaar te starten

Door Jelle De Beucker in Kerst met no comments
Originele Kerst tradities

Kerstmis is een van de grootste feesten die bijna overal ter wereld gevierd wordt. Dit feest, waarbij de geboorte van Jezus Christus wordt herdacht, is voor veel mensen aanleiding om elkaar op te zoeken en de dagen gezellig samen door te brengen. Het zijn tevens de laatste paar dagen van het jaar. Die wil je graag op een mooie manier afsluiten. Ongeacht je achtergrond. Natuurlijk willen we allemaal graag een Kerst Champion worden en halen we alles uit de kast. Bomen worden opgetuigd, bergen cadeautjes gekocht en de lekkerste gerechten verschijnen op tafel. Wat deze dagen extra leuk maakt, zijn de tradities die al dan niet spontaan ontstaan. Wist je bijvoorbeeld dat het in Japan traditie is om op Kerstavond kip van KFC te eten? Al in de zomer wordt dit besteld. Speciaal voor jullie zijn de tien leukste en origineelste Kersttradities op een rijtje gezet. Wie weet zit er wel iets voor jou tussen!

1. Extra cadeautjes
Wie wil er nu niet een extra cadeautje op Kerstavond? Deze traditie komt oorspronkelijk uit Spanje. Hier hangen ze een groene kerstbal in de vorm van een komkommer in de Kerstboom. Aan de kinderen om hem zo snel mogelijk en als eerste te vinden. Hopelijk zijn de rest van de ballen niet van glas. De persoon die hem als eerste vindt krijg namelijk op kerstavond een extra cadeautje. Een leuk en eenvoudig idee om zelf ook toe te passen.

christmas pickle

2. Op straat spelen
Veel van oorsprong katholieke landen gaan met de Kerst naar de kerk; op Kerstavond of Eerste en Tweede Kerstdag. Normaal zou je verwachten dat dit met de auto is. In Caracas Venezuela is dat echter geen optie. Daar zijn met de feestdagen namelijk de wegen autovrij. Veel mensen gaan daarom met de skates naar de kerk. Benieuwd of er dan ook een speciale ‘stalling’ is voor die bergen. Lijkt me ook wel heerlijk hoor voor de kinderen. Lekker op straat spelen.

3. SantaCon
Misschien heb je wel eens gehoord van ComicCon, een van de grootste beursen ter wereld waar vele fans van striphelden verkleed hun hart op halen. Wel SantaCon is ongeveer hetzelfde, maar dan op de straten van New York. Waarbij iedereen zich helemaal inleeft in Santa Claus of zijn elfjes en zo de straten rood en groen kleuren.

santacon

4. Christmas crackers
Als je niet meer weet wat je wilt geven. Of je geen enorme stapel cadeaus onder de boom wilt hebben liggen, maar toch een kleinigheidje voor de gasten die komen voor het Kerstdiner zijn Christmas Crackers een idee. Deze traditie komt oorspronkelijk uit het Verenigd Koninkrijk. Het idee lijkt een beetje op de fortune cookies, je hebt een rol die je open trekt en er vervolgens een spreuk of klein cadeautje uit haalt. Een surprise ei voor volwassenen 😉

5. Versierde radijsjes
Als je eenmaal in Mexico bent geweest weet je hoe belangrijk de centrale pleinen zijn, zeker voor een kerk. Deze worden vaak ook rijkelijk versierd met van alles en nog wat. In de aanloop naar Kerstmis toe worden de pleinen van Oaxaca tijdens het Festival de los Rabanos gevuld met duizenden radijsjes. En niet zomaar radijsjes, hierin zijn afbeeldingen te zien uit de bijbel, stierenvechters, dansers en andere historische en mythologische gebeurtenissen. Een feest met veel dansen, eten en dus radijsjes. Origineel alternatief idee voor de tafeldecoratie.

radish carving

6. Heksen ipv santa claus
In Nederland kennen we Sinterklaas, in Amerika is Santa Claus helemaal hot. In Italië hebben ze nog een alternatief. Namelijk een heks, La Befana, die op 5 januari de huizen bezoekt op haar bezemsteel om cadeautjes achter te laten voor de kinderen. In de hoop om deze heks positief te stemmen, en vooral veel cadeautjes te krijgen, laten de kinderen wijn en ander voedsel achter voor Befana.

7. Geen 1 maar 13 kerstmannen
Ieder land lijkt wel zijn eigen alternatief voor Santa Claus te hebben, wist je bijvoorbeeld dat ze in IJsland niet 1 maar liefst 13 Kerstmannen hebben. Deze worden ook wel de Yule Lads genoemd. Als de kinderen ’s avonds op bed liggen halen deze altijd veel ongein uit. Als de kinderen lief zijn laten ze ook een cadeautje achter en anders een rotte aardappel gedurende de laatste 13 dagen voor kerstmis.

yule lads

8. Bezoek van overledenen?
In sommige delen van Noorwegen is er een folkloristisch bijgeloof dat je op Kerstavond je bezemstelen moet verstoppen. Dit juist om te voorkomen dat er heksen, of andere kwaadwillende geesten herrijzen van het graf en de bezemsteel gebruiken om rond te vliegen en overal chaos achterlaten. Heeft wel iets weg van Halloween toch?

9. Samen delen
In Polen hebben ze een mooie traditie waarbij ze op kerstavond, precies op middernacht na de pasterka gaan. Een heilige mis. Na afloop gaan ze naar huis om te eten. Het hoofd van de familie, breekt dan een oplatek (een wafel gemaakt van meel en water met daarop een afbeelding van de Heilige familie) door midden en deelt dit uit. De maaltijd wordt vervolgd met vis, aardappelpannenkoeken en bietensoep.

10. Kerstmis op het strand
Op het Noordelijk halfrond is het met kerstmis ijzig koud en zijn we blij als het een witte kerst is. Op het zuidelijk halfrond daarentegen zijn de rollen omgedraaid. Zo vieren ze in Sydney kerstmis in het zonnetje op het strand en worden er speciale sport festivals georganiseerd. Alcohol is op deze dag verboden.

christmas australia

Ken jij ook nog zo’n unieke Kersttraditie?

Door Linda van Mamaliefde

  • Share
  • 0
Kerst cadeau inpakkenVorig artikelOriginele ideetjes voor je Kerstverpakking
Volgend artikelFeestelijke Kerst koekjesRecept Kerstkoekjes

Jelle De Beucker

Gerelateerde artikels

View Entry

Do it Yourself – feestelijke kerstposter met lettering

DIY, Gelegenheden, Kerst
kerstcadeaus inpakken met polaroids View Entry

Pak deze kerst je cadeaus feestelijk in met deze DIY met Polaroids!

Gelegenheden, Kerst
Rendier van vilt View Entry

15D: DIY – Rendier cadeaulabels van vilt

Cadeaus inpakken, DIY, Kerst

Laat een reactie achter Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Hallo halli! Welkom op het enige echte radbag blog. Hier lees je alles over onze leuke cadeaus en alles wat er bij komt kijken. Van gift guides tot hoe je cadeaus origineel kunt inpakken. Natuurlijk hebben wij ook altijd leuke DIY ideeën voor jullie en heerlijke recepten. Wij vinden het super leuk als jullie af en toe even op ons blog kijken, en in de tussentijd vind je ons uiteraard ook op Facebook, Instagram en Pinterest. Veel lees plezier en tot de volgende keer!

⭐ Je radbag - team ⭐


Shop nu bij Radbag voor de leukste cadeaus

Maak het extra uniek met gepersonaliseerde cadeaus

De leukste verjaardagscadeaus

Onze bestsellers


radbagnl

Het perfecte cadeau voor avonturen met z'n tweeën Het perfecte cadeau voor avonturen met z'n tweeën. 🎁🙏 Ons Bucket List krasboek met 100 date-ideeën voor jou en jouw partner! 😍

👉Gewoon openkrassen en samen avonturen beleven
👉Met plek voor persoonlijke herinneringen zoals foto's en tekst

Nog maar een paar exemplaren op voorraad, wees er snel bij en maak jouw betere helft super blij met dit cadeau! 🩷

#100datesdiary #100dates #100dateschallenge #cadeau #cadeauideeen #valetinesday #valentine #cadeauvoorhem #cadeauvoorhaar #couplegoals #couples #cadeauidee #romanticcouples #datenight #dateideas #bookstagram #bucketlist #avontur #radbagnl #radbagbe
Part 2 - de lievelings producten van @milenalosic Part 2 - de lievelings producten van @milenalosic in het thema Home & Lifestyle 😍

Wat is jullie favoriet? 🩷
1. Roze kwarts koelstenen 🧊
2. Gepersonaliseerd Aperol Spritz glas 🍹
3. Gepersonaliseerde sneaker sokken 🧦
4. Retro mini popcorn machine 🍿
5. Lazy Man 3 in 1 braadpan 🍳
#selfloveclub 🩷😎 Haal nu onze nieuwe en gep #selfloveclub 🩷😎

Haal nu onze nieuwe en gepersonaliseerde Self Love Club trui in huis! 😍 Kies uit verschillende ontwerpen en voeg jouw eigen tekst toe! 🎉 Een cadeau van JOU voor JOU! 🎁

#selflove #selfcare #selfloveclub #fashion #lifestyle #valentinesday #giftideas #personalisedgifts #sweatshirt #cadeaus #cadeauideeen #cadeauidee #radbagnl #radbagbe
Onze disco bal bloempot zorgt voor een beetje dans Onze disco bal bloempot zorgt voor een beetje dansvloer vibes met een groen tintje! 🪩🪴 

Het wordt geleverd met zowel een ketting om hem op te hangen als een houten ring om hem neer te zetten. 😍 Wat in beide gevallen natuurlijk een indrukwekkende decoratie oplevert. 😉🙏

#Disco #bloempot #discobloempot #cadeaus #cadeauideeen #lifestyle #decoration #decor #homeinspo #homedecor #trendy #woonaccessoires #woontrends #cadeauvoorhaar #tuinieren #woondecoratie #radbagnl #radbagbe
De beste tips voor tulpen: zo blijven ze langer ve De beste tips voor tulpen: zo blijven ze langer vers! 🥰🌷🙏
Om er lang van te genieten, hebben we hier een paar tips voor jou. Veel plezier! ❤️
Tulpen zijn ook geweldig als cadeau en in onze gepersonaliseerde vaas krijgt het een persoonlijk tintje! 🌷🎁
Deze sokken zijn niet alleen heel comfortabel en s Deze sokken zijn niet alleen heel comfortabel en stijlvol, maar ook voorzien van extra veel liefde. 😍🩷
Elk paar sokken heeft een magnetische sluiting, zodat jij jouw betere helft aan jouw voeten vast kan houden. 😉🙏
Een perfect cadeau voor Valentijnsdag! 🩷🎁
Onze Ice Cooler - de creatiefste wijnkoeler! 😍🥂🍾

Deze koeler is cooler dan alle andere. Waarom? 😉 Omdat hij er telkens anders kan uitzien. 😍 Maakt niet uit voor wat voor feest of tijd van het jaar, je kan de cooler helemaal decoreren hoe JIJ wilt! Echt heel gaaf en zorgt gegarandeerd voor veel complimenten bij jouw volgende feestje! ✨🍾🙏

#icecooler #diy #decor #decohome #decoraton #tabledecor #diydecor #diyideas #cadeaus #cadeauideeen #valentinesday #mothersday #easterdecor #cadeauidee #partydecor #party #flessenkoeler #radbagnl #radbagbe
Ben jij op zoek naar een cadeau voor Valentijnsdag Ben jij op zoek naar een cadeau voor Valentijnsdag? 🎁🩷
De gepersonaliseerde poster met symbool en tekst is dan echt perfect: het past leuk in elk huis en je kan hem helemaal naar wens laten personaliseren. 😍✨ Bestel hem snel en maak iemand er heel blij mee!

#valentijnsdag #poster #decor #cadeau #cadeaus #cadeauideeen #radbagnl #radbagbe
Stad vs. dorp, welk team ben jij? 😂🙆‍♀️
101 reasons why I love you! 😍🎁 Maak nu nog s 101 reasons why I love you! 😍🎁 Maak nu nog snel gebruik van 15% korting tijdens onze Valentijnsdag Sale! 🩷
Ben jij op zoek naar een romantisch cadeau voor jouw vriend of vriendin? Dan zit je hier goed! 🥰
Spaar nog 15% korting op alle valentijnscadeaus - Spaar nog 15% korting op alle valentijnscadeaus - laatste kans! 🩷🎁🙏

Zet jouw schatje in het zonnetje met een grappig, gek of origineel cadeau - die kan je namelijk zeker bij ons vinden! 😉🎁

#sale #valentineday #cadeau #cadeaus #cadeauideëen #salesalesale #valentines #valentinesdaygift #radbagnl #radbagbe
Wil jij jouw vriend of vriendin met een leuk cadea Wil jij jouw vriend of vriendin met een leuk cadeau verrassen? 🩷🎁😂

Dan is onze gepersonaliseerde vintage bootleg trui perfect, waarom? Daarom:
1. Hij is momenteel heel trendy - iedereen wil hem hebben! 🎉
2. Hij is momenteel verkrijgbaar met 15% korting (alleen voor een korte tijd!) 🎁
3. Hij is gemaakt uit 100% biologisch katoen en verkrijgbaar in verschillende kleuren en maten 🌱🙏
4. Je kan hem helemaal naar wens laten ontwerpen en personaliseren! 😍

Geef dit geniale cadeau dus aan jouw betere helft - bij radbag te bestellen natuurlijk! 😉
Volg ons op Instragram

Impressum

MH direkt e-commerce+fulfillment services GmbH & Co KG
Reitschulstraße 7
6923 Lauterach
Oostenrijk

Tel Nederland: 0800 020 27 57
Tel België: 0800 450 04
E-Mail: [email protected]

© Radbag.nl 2025. All Rights Reserved.